Köşeyi döner dönmez                                                  just around the corner

To make a donation please read the instructions then click the button below.
Bağış yapmak için lütfen butonu tıklayınız.

>> <<

 Alf Chappell, Sam Tucker ve Luke Weller bu destan bisiklet seyahatini planlıyorlar. Alf'in özvatanı dediği Türkiye'ye ve Türk halkına, ayrıca zora ve seyahat etmeye olan sevgisi bu yazın sonunda yaşamının doruk noktasında toplanacak.  Bu Eylül'de Sam Tucker ve Luke Weller adlı iki genç arkadaşıyla Alf Chappell İzmir Türkiye'den yola çıkıp 11.000 kilometrelik bisiklet seyahatinin sonunda Cape Town , Güney Afrika'ya varmayı  planlıyor. Bu olayın nedeni İzmir Dr. Behçet Uz  Çocuk Vakfına destek vermektir.
Alf ve arkadaşları bu muazzam girişime ve epik maceraya,  hem bireysel dayanma güçlerini denemek için, hem de bu fırsatı Dr. Behçet Uz Çocuk  Hastanesinin kanserli çocuklar için yeni alanlarda yaptıkları mükemmel tıbbi araştırma ve tedavilerine para toplama amacı ile , atılmaya karar verdiler.
Alf, sizden bu cesur yolculuklarında kendisini , ayrıca arkadaşları Sam ve Luke'u desteklemenizi istiyor. Bu bir kaç şekilde olabilir:
* İzmir'den Mersine kadar olan  seyahatin ilk bölümünde , Türkiye'nin Güney kıyıları boyunca pedal çevirerek onlara etap etap katılabilirsiniz.
Dr.Behçet Uz Çocuk Vakfı nın resmi fonuna cömertçe bağışta bulunabilirsiniz. ( P
aypal veya banka hesabı yoluyla)
Alf Chappel kimdir ?
Kendim hakkında ne söyleyebilirim.  1954 yılında İngiltere'nin Galler bölgesinde doğdum. O yöredeki okul arkadaşlarım gibi 15 yaşında kömür  madenlerinde çalışmaya başladım. Bu inanılmaz iş tecrübesi  beni önümdeki hayata iyi hazırladığı gibi,  artık hayatta herşeyi deneyebilirdim ki  bir çok şeyi yaptımda.  Ama her nasılsa yaşadığım ülkeyi değiştirmem  ve hayatımda aslında ne yapmak istediğimi keşfetmem daha uzun yıllarımı aldı.  36 yaşında Türkiye' ye yerleştim ve Scuba Diving (Tüple Dalış) yapmaya başladım, o zamandan  itibaren de bu benim mesleğim haline geldi.
Dalış yapmadığım zamanlarda eşim, Bala Birsin Chappell ile seyahat etmeyi çok severim. Biz dünyanın bir çok ülkesini görmek şansına sahip olduk ve bu sayede ikinci tutkum olan Trekkingi keşfettik. Son yedi yıl içinde harika bir ülke olan Nepal'de , Himalayalar'da birçok defa Everest ve Mustang bölgelerini ziyaret edip, trekking yaptık.
Şimdi size Sam ve Luke 'u tanıştıracağım:
Sam Tucker
12 yaşında mantalitesi olan 26 yaşında bir adamdır. Rahat ve hep keyifli davranışıyla zannedersiniz ki Hawaii' de doğdu , aslında tam ters i kendisi İngiltere Liverpool' lu.
Sam 15 yaşındayken annesiyle beraber Türkiye' ye yerleşti. Ben onunla, Lykia World Tatil Köyü nün Dalış Merkezini idare ederken tanıştım ve devamlı mutlu, arkadaş canlısı, güler yüzlü haliyle, herkesi keyiflendirir, eğlendirir,  işte can sıkıcı bir gün bile olmazdı. Sam de seyahat etmeyi çok sever ve dünyanın bir çok yerini gezdi. Genç yaşında yaptıklarının yanı sıra, yardım severliliği ve çalışkanlığı yadsınamaz.  İlk günden beri bu macerayı hevesle bekliyor ve biliyorum ki zorlandığım anlarda başımı çevirip geri baktığımda (evet, önünde olacağım ) onun kocaman gülüşü beni motive edip, o extra kilometreyi de gitmemi sağlayacak.
Luke Weller
Luke'a teşekkürler, bu macera fikri onun sayesinde oluştu. Uzun yıllar hayalini kurduktan sonra, geçen sene Lykia World Dalış merkezinde staj yaparken , Türkiye'den Güney Africa/Cape Town'a  pedal çevirerek gitme fikri ile ortaya çıktı.
Luke 27 yaşında bir muhasebeci ve ilk tanıştığımızda da bana tipik bir muhasebeci, masa başı çalışanı  olarak gözüktü . Fakat çok yanılmışım gerçekten  değişik yetenekleri olan çok iyi bir insan ve beraber geçirdiğimiz 3 ay boyunca, bu macerada takıma ne kadar katkısı ve motivasyonu olacağını ispatladı.
Özetlemek gerekirse, üçümüz 15 Eylül 2013 tarihinde İzmir'de Dr.Behçet Uz Çocuk Hastanesi önünden  yola çıkıp, 2014 Ocak ayında Cape Town'a varmayı planlıyoruz. Dr.Behçet Uz Çocuk Vakfına yardımda bulunmak veya rotamızı takip etmek için,
http://www.buvak.com/ web sitesine  veya   Dr.Behçet Uz Çocuk Vakfı https://www.facebook.com/groups/drbuvak facebook adresine veya Dr.Behçet Uz Çocuk Vakfı https://twitter.com/BUVAK twitter adresine girebilirsiniz.
Biz tabikide, 11.000 kilometre boyunca pedal çevirmenin kolay olamayacağını biliyoruz, fakat bu çocukların yaşadıkları zorluklarla karşılaştırılınca hiç bir şeydir.
LÜTFEN GÖNÜLDEN VE CÖMERTÇE YARDIMDA BULUNUN.

Bağış sayfası : http://www.buvak.com/bagislariniz.html

  

 

 Alf Chappell, Sam Tucker and Luke Weller plan this epic bicycle journey.
Alf’s love for his adopted country and its people, combined with his enthusiasm for challenges and travel, will culminate later this summer in the expedition of a lifetime. This September, together with two young friends, Sam Tucker and Luke Weller, they will set out from Izmir, Turkey on a 11,000 kilometre bike ride to Cape Town, South Africa and all this is being done in the name of Izmir’s Dr Behcet Uz Children Hospital Foundation and their work with childhood cancer.
Alf and his friends have not only set themselves this herculean task and epic adventure as a personal test of their endurance but also as a unique opportunity to raise money for the Dr Behcet Uz Children Hospital,
 Centre of Excellence and their ground breaking medical research and treatment for children with cancer.
Alf asks you all to support him, Sam and Luke during their courageous journey in several ways

  • by joining him for part of the route as he cycles along Turkey’s southern coast to Mersin

  • by making generous donations to the Dr. Behçet Uz Children Hospital Foundation, via their Paypal or bank account.

Who is Alf Chappell?
What can I say about myself.  I was born in Wales in 1954 and started out my working life at the tender age of 15, like most of my school friends down the coal mines, and I think this prepared me well for the life ahead.  After this incredible work experience I was ready to try anything and came close to doing just that, however it took me until the age of 36 and a change of country to really find my vocation, SCUBA DIVING and this has been my working life ever since.
When I'm not scuba diving I love to travel with my wife Bala Birsin Chappell, and we have been fortunate enough to visit many countries around the world, this then led to my second passion, TREKKING.  Over the last seven years we have trekked in the wonderful country of Nepal and managed to visit the Everest and Mustang regions many times.
Now I would like to introduce Sam and Luke
Sam Tucker
is a 26 year old man with a 60 year old body and a 12 year old mentality.  The latter being my favorite trait about him.  With his care free attitude you would think he was born straight out of Hawaii itself, when in fact it is quite the opposite....Liverpool.
Sam moved out to Turkey when he was 15 and has not looked back.  I first met Sam when I managed the Diving Centre at Lykiaworld and every day he was happy, outgoing and always up for a laugh as they say.  With his great personality and his wide cheeky grin there is never a dull day at work.
Sam's exploits have seen him travel to most corners of the earth.  His notable achievements, at still a young age, go hand in hand with his willingness to help others and he is not fearful of hard exertion in a day’s work.  He has looked forward to this adventure since day one and I for one know that when the going gets tough, I can look behind my shoulder (yes I will be in front of you) and see his cheeky wide eyed grin, which will motivate me more to go that extra kilometre.
Luke Weller
This whole adventure came about thanks to Luke.  After many years dreaming of what could be, he finally came up with the idea of cycling to Cape Town while on his Scuba diving Internship program with us at Lykiaworld.
Luke is a 27 year old former accountant, and when I first met him he appeared to me as a typical accountant (If you know what I mean), however I couldn't have been more wrong, what a genuinely nice guy. In the 3 short months that he spent with me he proved himself to be a major part of our team and his ability to motivate will be a real asset to this trip.
So to summarize, the 3 of us plan to cycle from Dr. Behçet Uz Children Hospital in Izmir on the 15th September 2013 to Cape Town, South Africa arriving around the middle of January 2014.To donate to Dr.Behçet Uz Children Foundation or just to follow our route, you can visit our website
http://www.buvak.com or https://www.facebook.com/groups/drbuvak Facebook  or Dr.Behçet Uz Çocuk https://twitter.com/BUVAK
We think that cycling 11000 Km’s is hard, this is nothing compared to the hardship these children have to put up with....
PLEASE GIVE GENEROUSLY

Donation page : http://www.buvak.com/bagislariniz.html